Меню Закрити

Цікаві та корисні GitHub-проекти #8

Джерело зображення: icons8

Сьогодні в добірці:

  • Hacker-laws — закони, теорії, принципи і закономірності для розробників.
  • 3D Game Shaders — шейдери для розробників ігор, які переносять візуальні ефекти вашої гри на нові висоти.
  • UDS — робить ваше сховище Google Drive безлімітним.
  • Streisand — розгорне за вас новий сервер анонімізації, на якому встановить на вибір WireGuard, OpenConnect, OpenSSH, OpenVPN, Shadowsocks, sslh, Stunnel або Tor.

Hacker-laws

Закони, теорії, принципи і корисні для розробників закономірності. Існує багато законів та принципів, які обговорюють люди, коли говорять про розробку. Це сховище містить огляд деяких найбільш поширених. Цей репо містить пояснення деяких законів, принципів і закономірностей, але не виступає за будь-яку з них. Чи повинні вони застосовуватися, завжди буде предметом обговорення і значною мірою залежить від того, на чому ви працюєте.

Навдемо короткий приклад одного із законів — закона Амдала:

Якщо програма складається з двох частин, частина A, яка повинна виконуватися одним процесором, і частина B, яка може бути паралельна, то ми бачимо, що додавання декількох процесорів до системи, що виконує програму, може мати невисоку ефективність. Це потенційно може значно підвищити швидкість частини B, але швидкість частини A залишиться незмінною.

На діаграмі нижче наведено деякі приклади можливих поліпшень швидкості:

Репозиторій

3D Game Shaders

Зацікавлені в додаванні текстур, освітлення, тіней, звичайних карт та інших ефектів до 3D-гри? Чудово! Нижче наведено добірку шейдерів, які переносять візуальні ефекти вашої гри на новий рівень. Автор пояснив кожну техніку таким чином, що ви можете взяти те, що ви дізнаєтеся тут, і застосувати/перенести його в будь-який стек, який ви використовуєте — будь то Godot, Unity або щось інше. Для склеювання шейдерів я вибрав неймовірний ігровий движок Panda3D і OpenGL (GLSL). Отже, якщо це ваш стек, ви також отримаєте вигоду від вивчення способів використання цих методів з Panda3D та OpenGL.

Сайт

Репозиторій

UDS

Документи Google не використовують ковту Диску Google і по суті є безлімітними. Звичайно, цією опцією варто спробувати скористатись, що і зробив автор цього додатка. Логіка роботи цього додатку полягає в тому, що дані записуються не безпосередньо на Google Drive, а у Google Docs (шляхом кодування байт-коду у base64), отже не використовують ніякої квоти.

Репозиторій

Streisand

 

Інтернет може бути трохи несправедливим. Провайдери, політики і корпорації легко блокують доступ до сайтів та сервісів. Але обхід цих обмежень для простих користувачів не дуже простий. Streisand створено, дщо полегшити цей процес.

Якщо у вас є обліковий запис постачальника хмарних обчислень, Streisand може автоматично встановити новий вузол з багатьма стійкими до цензури службами VPN. Вам знадобиться невеликий досвід роботи з командним рядком Unix. (Але без Streisand, кваліфікованому адміністратору Unix може знадобитися декілька днів, щоб безпечно налаштувати ці послуги!).

Streisand розгортає новий сервер, на якому встановлюються на вибір WireGuard, OpenConnect, OpenSSH, OpenVPN, Shadowsocks, sslh, Stunnel або Tor. Він також генерує спеціальні інструкції для всіх цих служб. Наприкінці запуску вам буде надано HTML-файл з інструкціями, які можуть бути передані друзям, членам сім’ї та колегам-активістам.

Сайт

Репозиторій

Див. також: Цікаві та корисні GitHub-проекти #7

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: