Меню Закрити

Реліз-радар: важливі оновлення софту за тиждень (8-14 квітня 2019)

Vector Illustration by vecteezy.com

За минулий тиждень оновилися Wine, Rust, Opera, systemd та Gimp. Розповідаємо, що саме оновилося у цих проектах.

Wine

version 4.6

Доступний експериментальний випуск відкритої реалізації Win32 API – Wine 4.6. З моменту випуску версії 4.5 було закрито 50 звітів про помилки та внесено 384 зміни.

Найбільш важливі зміни:

  • Додана можливість завантаження бібліотек Mono із загальних каталогів;
  • Libwine.dll більше не потрібно при використанні Wine DLL в Windows;
  • Закрито звіти про помилки, пов’язані з роботою ігр та програм: The Spirit Engine, Monkey Island 3, SIV (System Information Viewer) v4.00, Still Life 2, Shiva Editor, Pride of Nations, Theatre of War 3: Korea, Warframe, Face Noir, Last Half of Darkness: Beyond the Spirit’s Eye, Ultimate Unwrap Pro v3.50.14, Mass Effect, Magic the Gathering, Since 3.3, Hauppauge Capture, LINE v5.12, StarForce v3, Wizard101, SIMATIC WinCC 15.1, Atelier Firis

Rust

version 1.34.0

Команда Rust оголосила про нову версію Rust, 1.34.0. Rust – це мова програмування, що дозволяє кожному створювати надійне та ефективне програмне забезпечення.

Найбільшою особливістю в цьому випуску є впровадження альтернативних реєстрів cargo. Випуск також включає підтримку ? в тестах документації, деякі поліпшення для #[attribute(..)], а також стабілізація TryFrom. Більше інформації можна отримати у детальному релізі.

Opera

version 60, reborn 3

Opera представляє Reborn 3, перший браузер для комп’ютерів, готовий до Web 3, з швидким VPN і блокуванням реклами.

У цьому випуску розробники представили новий дизайн без кордонів.

Дизайн без кордонів, Opera

Opera тепер також підтримує Web 3 і надає важливу функцією Crypto Wallet. Вона дозволяє переглядати веб-сторінки і здійснювати транзакції в інтернеті, заснованому на блокчейн-технологіях, також відомому, як Інтернет майбутнього. Це робить Opera першим браузером для комп’ютерів, готовим до роботи з Web 3.

Systemd

version 242

Після двох місяців розробки представлений реліз системного менеджера systemd 242. З нововведень можна відзначити підтримку тунелів L2TP, можливість управління поведінкою systemd-logind через змінні середовища при перезавантаженні, підтримку розширених boot-розділів XBOOTLDR, можливість завантаження з кореневим розділом в overlayfs, а також велике число нових налаштувань для різних типів юнітів.

Gimp

version 2.10.10

Опубліковано випуск графічного редактора GIMP 2.10.10, в якому продовжено відточування функціональності і підвищення стабільності гілки 2.10.

Новий режим вибору шарів. OpenNet

Окрім виправленя помилок представлені наступні поліпшення:

  • Спрощено процедуру створення кистей і текстур з буфера обміну. Якщо раніше на основі поміщеного в буфер обміну зображення можна було створити тільки тимчасові кисті і текстури, то тепер їх можна зберегти для повторного використання;
  • В панель управління кистями додана кнопка відкриття кисті як зображення (Open as Image), що дозволяє швидко відкрити файл з пензлем для редагування кисті як зображення;
  • Доданий режим вибору шарів на полотні, що дозволяє без пошуку потрібного шару в списку безпосередньо визначити шар, пов’язаний певним пикселям на зображенні. Вибір шару проводиться через клік середньою кнопкою миші, утримуючи Alt.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: