Меню Закрити

Реліз-радар: важливі оновлення софту за тиждень (29 квітня – 05 травня 2019)

Vector Illustration by vecteezy.com

За минулий тиждень оновилися Fedora, GCC, PHP та ін. Розповідаємо, що саме оновилося у цих проектах.

Fedora

version 30

Представлено реліз Linux-дистрибутива Fedora 30. Для завантаження підготовлені продукти Fedora Workstation, Fedora Server, Fedora Silverblue, Fedora IoT Edition, а також набір “спінів” з Live-збірками десктоп-оточень KDE Plasma 5, Xfce, MATE, Cinnamon, LXDE і LXQt. Збірки сформовані для архітектур x86, x86_64, Power64, ARM64 (AArch64) і різних пристроїв з 32-розрядними процесорами ARM.

Основні зміни:

  • Робочий стіл GNOME оновлено до випуску 3.32 з переробленим стилем елементів інтерфейсу, робочого столу і піктограм, експериментальною підтримкою дрібного масштабу і припиненням підтримки глобального меню.
  • Проведена робота по підвищенню продуктивності пакетного менеджера DNF. Всі метадані в репозиторіях, крім xz і gzip, тепер доступні в форматі zchunk, який крім гарного рівня стиснення забезпечує підтримку delta-змін, що дозволяють завантажувати тільки ті частини архіву, які змінилися (файл розбивається на окремі блоки і клієнт завантажує тільки ті блоки, для яких не збігається контрольна сума з блоками на його стороні).
  • У DNF доданий код для відправки інформації, необхідної для більш точної оцінки користувацької бази дистрибутива. При зверненні до дзеркал відправлятиметься лічильник “countme”, значення якого збільшується щотижня. Лічильник буде скидатися до нуля після першого успішного звернення до сервера і через 7 днів почне відраховувати тижні. Зазначений метод дозволить оцінити, як давно встановлено даний випуск, чого достатньо для аналізу динаміки переходу користувачів на нові версії і виявлення недовговічних установок в системах безперервної інтеграції, тестових системах, контейнерах і віртуальних машинах. При бажанні користувач зможе відключити відправку зазначеної інформації.
  • Додані пакети з робочим столом Pantheon, розробкою якого займається проект Elementary OS. Для розробки використовується GTK3+, мова Vala і фреймворк Granite. Графічне оточення Pantheon об’єднує собою такі компоненти, як віконний менеджер Gala (на базі LibMutter), верхню панель WingPanel, ланчер Slingshot, панель управління Switchboard, нижню панель задач Plank (переписаний на Vala аналог панелі Docky) і менеджер сесій Pantheon Greeter (на основі LightDM).
  • Здійснено перехід на GnuPG 2 в якості основної реалізації GPG (/usr/bin/gpg тепер посилається на виконуваний файл GnuPG 2 замість GnuPG 1.

GCC

version 9.1

Після року розробки опублікований реліз вільного набору компіляторів GCC 9.1, перший значний випуск в новій гілці GCC 9.x. Відповідно до нової схеми нумерації випусків, версія 9.0 використовувалася в процесі розробки, а незадовго до виходу GCC 9.1 вже відгалузилися гілка GCC 10.0, на базі якої буде сформовано наступний значний реліз GCC 10.1.

GCC 9.1 виділяється стабілізацією підтримки стандарту C++ 17, продовженням реалізації можливостей майбутнього стандарту C++ 20, включенням до складу фронтендів для мови D, частковим забезпеченням підтримки OpenMP 5.0, майже повною підтримкою OpenACC 2.5, збільшенням масштабованості міжпроцедурних оптимізацій і оптимізацій на етапі зв’язування, розширенням засобів діагностики і додаванням нових попереджень, бекенд для OpenRISC, C-SKY V2 і AMD GCN GPU.

Основні зміни:

  • Додана підтримка мови програмування D. До основного складу GCC включені фронтенд з компілятором GDC (GNU D Compiler) і runtime-бібліотеки (libphobos), які дозволяють використовувати штатний GCC для збірки програм на мові програмування D. Процес включення підтримки мови D в GCC почався ще в 2011 році, але затягнувся через необхідність приведення коду до відповідності вимогам GCC і проблем з передачею прав на інтелектуальну власність компанії Digital Mars, що розвиває мову програмування D.
  • Внесено поліпшення в генератор коду. Наприклад, реалізовано застосування різних стратегій розкриття виразів Switch (jump table, bit test, decision tree) в залежності від ситуацій. Додана можливість трансформації лінійних функцій, що включають вираз Switch, з використанням оптимізації -ftree-switch-conversion (наприклад, конструкція типу case 2: how = 205; break; case 3: how = 305; break; буде перетворена в 100 * how + 5 .
  • Поліпшений механізм оптимізації на основі результатів профілювання коду (PGO - Profile-guided optimization), який генерує більше оптимальний код на основі аналізу особливостей виконання коду. Зведена опція -fprofile-use тепер включає режими оптимізації -fversion-loops-for-strides, -floop-interchange, -floop-unroll-and-jam і -ftree-loop-distribution. Вилучено включення в файли гістограм з лічильниками, що дозволило скоротити розмір файлів з профілями (гістограми тепер генеруються на льоту при виконанні оптимізацій під час зв’язування).
  • У засобах діагностики забезпечено відображення уривків вихідних текстів із зазначенням номера рядка і з наочною позначкою супутньої інформації, такої як типи операндів. Для відключення виведення номерів рядків і міток передбачені опції -fno-diagnostics-show-line-numbers і -fno-diagnostics-show-labels.

  • Для мови Fortran реалізована повноцінна підтримка асинхронного вводу/виводу.

Інші оновлення

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:

OpenNET

0

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: