Меню Закрити

Реліз-радар: важливі оновлення софту за тиждень (20 – 27 травня 2019)

Vector Illustration by vecteezy.com

За минулий тиждень оновилися Tor Browser, openSUSE Leap, Rust, Kali Linux та Firefox. Розповідаємо, що саме оновилося у цих проектах.

Tor Browser

version 8.5

Після десяти місяців розробки сформований вагомий реліз спеціалізованого браузера Tor Browser 8.5, в якому продовжено розвиток функціональності на базі ESR-гілки Firefox 60. Браузер зосереджений на забезпеченні анонімності, безпеки і приватності, весь трафік перенаправляється тільки через мережу Tor. Звернутися безпосередньо через штатне мережеве з’єднання поточної системи неможливо, що не дозволяє відстежити реальний IP користувача (в разі злому браузера, атакуючі можуть отримати доступ до системних параметрів мережі, тому для повного блокування можливих витоків слід використовувати такі продукти, як Whonix). Релізи Tor Browser підготовлені для Linux, Windows, macOS і Android.

Основні зміни:

 • проведено реорганізацію панелі і спрощений доступ до індикатора рівня захисту, який винесений з меню Torbutton на основну панель. Кнопка Torbutton перенесена в праву частину панелі. За замовчуванням з панелі прибрані індикатори доповнень HTTPS Everywhere і NoScript (можна повернути в інтерфейсі налаштування панелі).

 • представлені нові логотипи Tor Browser.

 • відкориговано стиль і забезпечена сумісність Tor Browser з новим оформленням Firefox, підготовленим в рамках проекту “Photon”. Змінено і уніфіковано для всіх платформ оформлення стартової сторінки “about: tor”.

 • оновлені версії компонентів браузера: Firefox 60.7.0esr, Torbutton 2.1.8, HTTPS Everywhere 2019.5.6.1, te OpenSSL 1.0.2r, Tor Launcher 0.2.18.3.

openSUSE Leap

version 15.1

Після року розробки відбувся реліз дистрибутива openSUSE Leap 15.1. Випуск сформований з використанням базового набору пакетів, які знаходяться в розробці дистрибутива SUSE Linux Enterprise 15 SP1, поверх якого поставляються більш нові випуски призначені для користувачів додатків з репозиторію openSUSE Tumbleweed. Для завантаження доступна універсальна DVD-збірка, розміром 3.8 Гб, урізаний образ для установки з завантаженням пакетів по мережі (125 Мб) і Live-добірка з KDE і GNOME (900 Мб).

Інші зміни:

 • оновлені компоненти дистрибутива. Як і в SUSE Linux Enterprise 15 SP1 продовжує поставлятися базове ядро ​​Linux, підготовлене на основі версії 4.12, в яке з моменту минулого випуску openSUSE перенесені деякі зміни з ядра 4.19. Зокрема, перенесені нові графічні драйвери і додана підтримка чіпів AMD Vega. Додані нові драйвери для бездротових чіпів, звукових карт і MMC-накопичувачів. При складанні ядра за замовчуванням включена опція CONFIG_PREEMPT_VOLUNTARY, яка позитивно позначилася на чуйності робочого столу GNOME.
 • крім GCC 7 додані пакети з набором компіляторів GCC 8.
 • для настройки мережі на ПК за замовчуванням задіяний Network Manager, який раніше пропонувався тільки для ноутбуків. У серверних добірках за замовчуванням продовжено використання Wicked. Деякі файли з настройками, такі як /etc/resolv.conf і /etc/yp.conf, тепер створюються в каталозі /run і управляються через netconfig, а в /etc виставляється символічне посилання.
 • у YaST перероблені компоненти управління системними сервісами для задіяння різних можливостей systemd, таких як активація по сокету та використання systemd journal. Перероблений інтерфейс управління сервісами.

 • додано новий інтерфейс користувача для налаштування Firewalld, доступний в тому числі в текстовому режимі і підтримує AutoYaST. У модулі yast2-configuration-management поліпшена підтримка системи управління конфігурацією Salt і додана можливість управління ключами SSH для окремих користувачів.

Rust

version 1.35

Відбувся реліз мови системного програмування Rust 1.35, що розвивається проектом Mozilla. Мова сфокусована на безпечній роботі з пам’яттю, забезпечує автоматичне керування пам’яттю і надає засоби для досягнення високого паралелізму виконання завдань, при цьому обходячись без використання збирача сміття і runtime.

Основні нововведення:

 • типажі (trait) FnOnce, FnMut і Fn реалізовані для розміщуваних в купі boxed-типів Box <dyn FnOnce>, Box <dyn FnMut> і Box <dyn Fn>.
 • додана можливість приведення замикань до небезпечних вказівників на функції (unsafe fn).
 • реалізована можлівість виклику макросу “dbg!” без аргументів для відображення в stderr імені файлу и номера рядка без інспектування змінної, що зручно для налагодження спрацьовування умовних виразів.
 • у типи для чисел з плаваючою комою f32 і f64 доданий метод “copysign” для копіювання знака з одного числа в інше.
 • у типи Range * доданий метод “contains”, що дозволяє перевірити потрапляння вказаного значення в діапазон.

Kali Linux

version 2019.2

Відбувся реліз дистрибутива Kali Linux 2019.2, призначеного для тестування систем на предмет наявності вразливостей, проведення аудиту, аналізу залишкової інформації та виявлення наслідків атак зловмисників. Всі оригінальні напрацювання, створені в рамках дистрибутива, поширюються під ліцензією GPL і доступні через публічний Git-репозиторій. Для завантаження підготовлений повний iso-образ (3.2 Гб) і скорочений образ (929 Мб). Добірки доступні для архітектур x86, x86_64, ARM (armhf і armel, Raspberry Pi, Banana Pi, ARM Chromebook, Odroid). Крім базової добірки з GNOME та урізаною версією пропонуються варіанти з Xfce, KDE, MATE, LXDE і Enlightenment e17.

У новому випуску оновлені версії входять до складу компонентів, в тому числі задіяно ядро ​​Linux 4.19.28 і додані нові версії пакетів seclists, msfpc і exe2hex. Сформовано новий випуск NetHunter 2019.2, оточення для мобільних пристроїв на базі платформи Android з підбіркою інструментів для тестування систем на наявність вразливостей. У тому числі можлива перевірка здійснення атак, специфічних для мобільних пристроїв, наприклад, через емуляцію роботи USB-пристроїв (BadUSB і HID Keyboard — емуляція мережевого USB-адаптера, який може використовуватися для MITM-атак, або USB-клавіатури, яка виконує підстановку символів) і створення підставних точок доступу (MANA Evil Access Point). NetHunter встановлюється в штатне оточення платформи Android в формі chroot-образу, в якому виконується спеціально адаптований варіант Kali Linux.

У новій версії NetHunter істотно розширено число підтримуваних пристроїв. У загальному вигляді забезпечена підтримка 50 моделей пристроїв і сформовані офіційні білди для 13 пристроїв, включаючи Nexus (5, 6, 7, 9), OnePlus One, OnePlus 2, Galaxy Tab S4, Gemini Nougat, Sony XPeria Z1 і ZTE Axon 7. Додані нові білди для Nexus 6 (Android 9), Nexus 6P (Android 8), OnePlus 2 (Android 9) і Samsung Galaxy Tab S4 LTE & WiFi (Android 8).

Firefox

version 67

Представлений реліз web-браузера Firefox 67, а також мобільної версії Firefox 67 для платформи Android. Крім того, сформовано оновлення гілки з тривалим терміном підтримки 60.7.0. Найближчим часом на стадію бета-тестування перейде гілка Firefox 68, реліз якої запланований на 9 липня.

Основні нововведення:

 • реалізована можливість автоматичного вивантаження вкладок для вивільнення ресурсів. Функція активується при нестачі пам’яті (менше 400 Мб вільної пам’яті) і в першу чергу витісняє вкладки, що давно не використовуються. При цьому вкладки не зникають, а переводяться в стан готовності до завантаження (режим очікування), аналогічний тому, що спостерігається після відновлення сеансу. Для управління роботою режиму в about: config додана опція browser.tabs.unloadOnLowMemory.
 • прискорене завантаження сторінок при наявності процесів, які інтенсивно навантажують процесор. Оптимізація реалізована через зниження пріоритету обробників подій таймерів setTimeout під час завантаження сторінки. Обмеження фонових процесів дозволяє виділити більше ресурсів основним процесам, що впливає на початкове завантаження сторінки. Наприклад, основні скрипти Instagram, Amazon і Google завдяки доданій оптимізації запускаються на 40-80% швидше.
 • в основне меню і діалог з рекомендаціями заповнення форм входу додана можливість швидкого переходу до збережених для сайту паролів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:

OpenNET

0

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: