Меню Закрити

Чому Python краще ніж РНР для веб-розробки

Джерело зображення: icons8

Звичайно, можна обрати Python для веб-розробки замість PHP просто тому що він більше подобається. Але є й більш вагомі причини. У цій статті ми розглянемо аргументи, чому Python досконаліша мова програмування, ніж PHP.

1. Продумана архітектура

Хоча PHP є цілком придатним для роботи, він не такий витончений, як Python. Будь-який розробник може створити достойне програмне забезпечення і на PHP, але ця мова розроблялася під веб. У той же час сфера застосування Python більш широка і працюючи на ньому, розробник набуває досвід, який більш вірогідно знадобиться йому у майбутньому.

2. Легкість вивчення

Обидві мови можна назвати не дуже складними. І обидві вони досить добре документовані. При цьому, проекти на Python краще читаються і якправило мають менший розмір.

3. Фреймворки

Найпопулярніші фреймворки для веб-розробника на Python — це Django та Flask. У PHP це Kohana, Symfony, CodeIgniter і Zend.
Якщо розглядати ці всі фреймворки (і на Python, і на PHP), то Django є очевидним переможцем. Він простий у використанні, безпечний і швидкий. Нові розробники обирають Django, особливо через коротший час розробки та простоту налаштування.

4. Робить складні речі простішими

Python включає в себе за замовчуванням такі опції як адресація пам’яті, збирання сміття (garbage collection) та багато іншого, про що РНР може тільки мріяти.

5. Простіший синтаксис

Синтаксис Python є простішим, на ньому легше писати код. Коли ви пишете щось мовою Python, це настільки елегантно, що стає додатковою причиною, чому Python переважає над PHP.

6. Доступні інструменти та бібліотеки

В багатьох сферах Python пропнує чудові бібліотеки. Наприклад, для машинного навчання — це TensorFlow, Keras, Theano, Scikit Learn, і так далі. Ці бібліотеки є швидкими, простими у використанні і, найголовніше, вони блискуче інтегруються з вебом. Як результат, розробка подібного типу додатків з використанням Python набагато простіша, ніж у будь-якій іншій мові програмування.

7. Взаємодія з іншими мовами

Python прекрасно працює у парі з такими мовами, як Java, C, та C++.

8. Інтерактивна консоль

Яка дозволяє погратися з кодом та потестувати його, перш ніж писати щось.

9. Портативність

Python можна запускати на різних операційних системах і у різних середовищах, завдяки віртуальним середовищам.

10. Підтримка та спільнота

Python вважають “крутішим”, ніж PHP, з огляду на його універсальність, сучасність, простоту, елегантність і легкість використання. Оскільки в Python стільки сфер використання: масштабна розробка, написання невеликих скриптів, наукове застосування тощо, то навколо нього сформувалася величезна спільнота.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1+

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: